1. Właściwy dobór opon.
Pierwszym krokiem do wprowadzenia oszczędności w Twojej flocie jest prawidłowy dobór opon Michelin pod kątem warunków ich użytkowania. Szeroka gama produktowa zapewnia dopasowanie optymalnego rozwiązania.
2. Kontrola i regulacja
ciśnienia w oponach.
To podstawa optymalnych osiągów opon i właściwej kierowalności pojazdu. Aby je osiągnąć należy regularnie sprawdzać i regulować ciśnienie powietrza w oponach. Zbyt niskie lub zbyt wysokie może zwiększać wydatki na paliwo i ogumienie oraz obniżać bezpieczeństwo jazdy.
3. Zmiana pozycji kół i obrót opony na obręczy.
Zmiana pozycji koła na osi polega na zamianie stronami lewa/prawa lub przełożeniu koła na inną oś (z pierwszej osi na drugą). Obrót opony polega na demontażu opony i obróceniu jej na obręczy (strona zewnętrzna/wewnętrzna). Są to kluczowe czynności zapewniające równomierne zużycie opon.
4. Pogłębianie bieżnika.
Polega na usunięciu warstwy gumy znajdującej się pod oryginalną rzeźbą bieżnika w celu przywrócenia głębokości rowków bieżnika.
5. Wyważanie opon.
Zapewnia ono dłuższe przebiegi, mniejszą awaryjność i większy komfort użytkowania. Michelin zaleca wyważanie opon na wszystkich osiach pojazdu. Brak wyważenia opony może skutkować wcześniejszym zużyciem elementów pojazdu.
6. Geometria pojazdu
ciężarowego.
Sprawdzanie i regulacja geometrii układu jezdnego polega na optymalizacji kątów ustawienia osi i kół na pojeździe zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu i na podstawie analizy zużycia opon.
7. Serwis mobilny.
Profesjonalnie wyposażone pojazdy serwisowe są w stanie świadczyć usługi bezpośrednio w bazie floty lub podczas awarii na drodze. Ten rodzaj usług przywraca mobilność pojazdów, znacząco skracając czas ich przestojów.

Wpływ ciśnienia w oponach
na przebieg

CIŚNIENIE
ZANIŻONE
CIŚNIENIE
ZAWYŻONE
PRZEBIEG
Obniżenie przebigu

Wpływ ciśnienia w oponach
na zużycie paliwa

Ciśnienie zaniżone w po równaniu do zalecanego ciśnienia nominalnego
Zestaw ciągnik siodłowy i naczepa; długie dystanse
Zestaw ciągnik siodłowy i naczepa; krótkie dystanse
Autobus miejski


Opony Michelin:
„4 życia opony ciężarowej”

Model „4 życia opony” polega na wykorzystaniu całego potencjału karkasu Michelin.W praktyce wpływa to na zmniejszenie wydatków Twojej firmy.
Opona nowa
Pierwsze życie opony Michelin – z karkasem o najlepszej trwałości i rozpoznawalności. Zaawansowana technologia i wysoka jakość materiałów użytych w karkasie Michelin zapewniają doskonałe przebiegi i długą żywotność.
Pogłębianie
Pogłębianie opony Michelin zwiększa przyczepność opony z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa – to jest drugie życie opony. Wynikiem pogłębiania jest zwiększenie przebiegu o ok. 25% przy zachowaniu właściwych parametrów.
Bieżnikowanie
Odnowienie opony poprzez zabieżnikowanie w technologii Michelin Remix to trzecie życie opony. Tworzymy oponę identyczną z oponą nową w zakresie przebiegu, przyczepności i bezpieczeństwa. W porównaniu z nową oponą koszty są wyraźnie mniejsze (ok. 60% ceny opony nowej). Ponadto technologia pozwala na kilkukrotne wykorzystanie karkasu. Opona odnawiana to 20%-30% materiałów wykorzystywanych przy produkcji nowej.
Pogłębianie
Michelin Remix ma identyczne parametry z nową oponą Michelin. Pogłębianie można stosować również w oponach bieżnikowanych.